RET, de openbaarvervoersorganisatie in de regio Rotterdam, heeft Conclusion gekozen als partner voor de implementatie, het beheer en de doorontwikkeling van een nieuwe SAP S/4HANA-omgeving. De uitvoering wordt geleid door myBrand Conclusion, specialist in SAP-transformaties. De samenwerking is gestart op 1 januari 2026.
Bewuste keuze
RET kiest bewust voor een greenfield-aanpak: een volledige SAP S/4HANA-omgeving, gebaseerd op SAP-best practices. Deze transformatie helpt RET om het onderhoud van trams, bussen en metro’s efficiënter te organiseren. Door standaardisatie, minder maatwerk en een sterk verbeterde gebruikerservaring worden processen eenvoudiger en effectiever. De geïntegreerde AI-functionaliteit binnen de omgeving helpt om slimmer te plannen, sneller te handelen en middelen beter in te zetten. Dat zorgt uiteindelijk voor een betere dienstverlening voor reizigers en een robuustere interne operatie.
Mieke van den Berg, CFO bij RET: “Met deze SAP S/4HANA-transformatie zetten we een belangrijke stap in het toekomstbestendig maken van onze bedrijfsvoering. We hebben bewust gekozen voor een partner die niet alleen de implementatie kan verzorgen, maar ons ook langdurig kan ondersteunen in beheer en doorontwikkeling. myBrand Conclusion heeft daar alle ervaring voor in huis. We kijken ernaar uit om samen op te trekken om onze werkprocessen eenvoudiger te maken, systemen beter te laten samenwerken en het werk voor collega’s makkelijker te maken.”
Impact voor myBrand Conclusion en Conclusion
Binnen het project neemt myBrand Conclusion het grootste deel van de implementatie en het toekomstige beheer voor zijn rekening. Als specialist in SAP-transformaties brengt myBrand Conclusion diepgaande kennis en praktijkervaring mee. Daarnaast gaat het team samenwerken met Ideo voor specialistische expertise op het gebied van Asset Management, een belangrijk onderdeel van de RET-operatie.
Deze samenwerking versterkt de positie van myBrand Conclusion binnen de sector reizigersvervoer. Daarbij past deze samenwerking mooi bij de ambitie van Conclusion om opdrachtgevers te helpen bij duurzame digitale transformaties.
Seger Theuns, algemeen directeur Benelux bij Conclusion: “Voor Conclusion is deze samenwerking een prachtig voorbeeld van hoe we organisaties in het hart van de maatschappij helpen hun bedrijfsvoering toekomstbestendig te maken. Dankzij de gecombineerde expertise binnen ons ecosysteem, en in het bijzonder het vakmanschap van myBrand Conclusion op het gebied van SAP S/4HANA herimplementaties, kunnen we RET optimaal ondersteunen bij deze moderniseringsslag.”
